Uudenmaan Muistiluotsi

Uudenmaan Muistiluotsi järjestää toimintaa ja tiedollista tukea Espoon, Kauniaisten, Vantaan, Raaseporin, Hangon, Inkoon, Siuntion, Kirkkonummen, Keravan, Tuusulan, Nurmijärven ja Järvenpään alueella.

Toiminta on suunnattu muistisairaille ihmisille ja heidän läheisilleen sekä muille muistinsa hyvinvoinnista kiinnostuneille. Uudenmaan Muistiluotsin taustalta löytyy viisi aktiivista yhdistystä Uudeltamaalta:

• Espoon ja Kauniaisten Muistiyhdistys ry, Esbo och Grankulla Minnesförening rf

• Vantaan Muistiyhdistys ry

• Karjaan ja Pohjan ikäihmisten tuki ry, Stöd för de äldre i Karis och Pojo rf

• Äldreomsorgen i Ekenäs rf

• Keski-Uudenmaan Muistiyhdistys ry

Palvelemme kielillä

Suomi, Ruotsi

Toimiala

Yhdistys, Omais- ja läheisyhdistykset, Sairaus- ja potilasyhdistykset

Teemat

omaistoiminta, sairastaminen, vapaaehtoisuus, vaikuttaminen, edunvalvonta

Avainsanat

arjen hyvinvointi, edunvalvonta, muisti, muistisairaudet, muistiluotsi, omaiset, vapaaehtoinen

Kohderyhmä

asiakkaat, pitkäaikaissairaat, vapaaehtoiset, perheet, läheiset ja omaiset

Ikäryhmä

aikuiset (30-62 v.), ikäihmiset (63-79 v.), vanhukset (80 v. - )

Tapiolan toimisto

Kauppamiehentie 6, Espoo, Suomi

Karjaan toimisto

Keskuskatu 65, Raasepori, Suomi

Järvenpään toimisto

Mannilantie 44 a, Järvenpää, Suomi

Osoitteet

  • Tapiolan toimisto

    Kauppamiehentie 6, Espoo, Suomi

  • Karjaan toimisto

    Keskuskatu 65, Raasepori, Suomi

  • Järvenpään toimisto

    Mannilantie 44 a, Järvenpää, Suomi

Yhteystiedot

Sähköposti:
toimisto@espoonmuisti.fi
Puhelin: 0400 364 453

Uudenmaan Muistiluotsi

Facebook

Toiminta-alue

Alue
Uusimaa

Kunta
Espoo, Kauniainen, Kirkkonummi, Vantaa, Raasepori, Hanko, Inkoo, Siuntio, Tuusula, Järvenpää, Nurmijärvi, Kerava

Henkilöt

Hakala, Maija

muistiohjaaja Raasepori

p. 040 752 7866
s. maija.hakala@espoonmuisti.fi

Koljonen, Tanja

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 040 743 3158
s. tanja.koljonen@espoonmuisti.fi

Laurila, Nelli

Toimistoassistentti

p. 040 195 9205
s. nelli.laurila@espoonmuisti.fi

Lorenz-Wende, Andrea

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 040 516 3351
s. andrea.lorenz-wende@espoonmuisti.fi

Mitchell, Ida

Muistiohjaaja/Minneshandledare

p. 040 170 6771
s. ida.mitchell@espoonmuisti.fi

Närhi, Laura

muistiohjaaja Keski-Uusimaa

p. 040 136 7977
s. laura.narhi@espoonmuisti.fi

Niiranen, Pia

muistiohjaaja Keski-Uusimaa

p. 040 739 5146
s. pia.niiranen@espoonmuisti.fi

Öster, Susanna

Muistiohjaaja/Minneshandledare Raasepori

p. 0400 321 239
s. susanna.oster@espoonmuisti.fi

Savolainen, Jonna

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 0405425253
s. jonna.savolainen@espoonmuisti.fi

Suvisalmi, Sanna

toiminnasta vastaava

p. 040 735 1818
s. sanna.suvisalmi@espoonmuisti.fi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn